5 липня відбудеться семінар-тренінг «Екологічна спільнота  – Підсилення спроможності громад  у реалізації повноважень захисту довкілля».  

 27.06.18

   Як сформувати висновок з оцінки впливу на довкілля? Що таке стратегічна екологічна оцінка? Як забезпечити екологічність проектів , реалізованих в громаді? Чому це важливо управляти природними ресурсами та які повноваження органів місцевого самоврядування в екологічній сфері?

   Відповіді на ці питання отримають представники громад, які візьмуть участь у практичних семінарах- тренінгах «Екологічна спільнота  – Підсилення спроможності громад  у реалізації повноважень захисту довкілля».  

18 грудня 2017 року набрав чинності Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», що запроваджує новий дозвільний документ – висновок з оцінки впливу на довкілля. Згідно Закону, оцінка впливу на довкілля необхідна при прийнятті рішення про «планову діяльність», а саме: будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію (демонтаж) об’єктів, інше втручання в природне середовище. Оцінки впливу на довкілля  для певних  видів діяльності будуть видавати місцеві територіальні органи.

20 березня 2018 року схвалено Закон України «Про стратегічну екологічну оцінку», що набув чинності 12 квітня 2018 року та незабаром буде введено в дію. Закон поширюється на документи державного планування, які стосуються сільського господарства, лісового господарства, рибного господарства, енергетики, промисловості, транспорту, поводження з відходами, використання водних ресурсів, охорони довкілля, телекомунікацій, туризму, містобудування або землеустрою (схеми) та виконання яких передбачатиме реалізацію видів діяльності (або які містять види діяльності та об’єкти).

В рамках безкоштовних практичних семінарів- тренінгів, які відбудуться

–  4 липня 2018 року – Івано Франківська область, Коломийскій район, с. Верхній Вербіж, Нижньовербізька ОТГ, вул. Шевченка 1 А, ( Готельно ресторанний комплекс Вербіж);

  5 липня 2018 року – Івано Франківська область, Долинський район, смт. Вигода,

вул. Д. Галицького 48, (Ресторан «Карпатська скеля»)

Де буде обговорено ефективність використання державних та місцевих ресурсів, надано практичні інструменти реалізації проектів, їх пріоритезація та  екологічне спрямування, джерела фінансування. Експерти Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства будуть проводити тренінг з  проектного менеджменту, а експерти  Центру еколого- експертної аналітики Міністерства екології та природних ресурсів України зосередяться на практичних коментарях реалізації Законів «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про стратегічну екологічну оцінку, опрацюють практичні навики реалізації нових повноважень органів місцевого самоврядування.

Семінари проводяться Асоціаціїю сільських, селищних рад та об’єднаних громад України за підтримки Solidarity Fund PL