Старе місто

1)  Долинська солеварня «Саліна» – незвичайна промислова пам’ятка архітектури, збудована на початку ХХ століття. В давнину Долинська солеварня займала важливе місце в економічному житті долинян. «Саліна» була найкращою солеварнею Галичини.

2)  Найкраще збереженою пам’яткою в Долині є Церква Різдва Пресвятої Богородиці, яка в 1986 році була збудована на місці першої в Долині дерев’яної святині. Від старої церкви збереглася тільки дерев’яна двоярусна дзвіниця, яку можна побачити біля величного мурованого храму. В церкві варто звернути увагу на багато оздоблений іконостас з 1934 року.

3)   Синагога з 1987 року, яка в наш час використовується як Дім молитви.

4)   Приміщення магістрату міста (кінець ХІХ ст..), яке зараз використовується Долинською гімназією №1.

5)   Народний дім (1899 р.) був збудований для польського спортивного товариства «Сокіл». Будівля добре збереглася до нашого часу.

6)   Проїхавши ще кілька метрів можна побачити колишню польську гімназію з 1904 року (сьогодні гімназія №1). Неодноразово будинок добудовувався і реконструювався.

7)   Приміщення повітового суду було збудовано на початку ХХ століття. Після війни в приміщенні була казарма військової частини,  а з 2005 по 2012 рр. тут був розміщений Долинський районний суд.

8)   Долинська дитяча районна лікарня була збудована в 1928 році за проектом львівського архітектора М. Нікодемовича.

9)   Приміщення військкомату було збудовано в 1920 році і належить до цікавих пам’яток місцевої дерев’яної архітектури.

10)   Костел Різдва Пресвятої Богородиці (1835) є першим католицьким храмом у місті. За радянських часів костел використовувався як склад для зерна і навіть як шкільний спортзал. В 1990 році святиню повернули громаді міста, а через рік храм знову освятили. Сьогодні це діюча святиня з богослужінням на польській та українській мовах.

11)    В одноповерховому дерев’яному будинку з ганком на початку ХХ століття знаходиться філія міської бібліотеки.

12)   Хірургічний корпус центральної районної лікарні (1902 р.) належить до цікавих пам’яток споруд цивільного призначення.

13)   Подорожуючи зі старої частини міста Долина до нової, варто відвідати величний новозбудований Свято-Успенський Собор з 2002 року.

14)   Проїхавши ще кілька метрів, можна відпочити у парку біля міського озера.

15)    Біля міського озера , одразу при в’їзді до нової частини міста, знаходиться пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку (1970 р.), автором якого є скульптор Аркадій Мацієвський.

Контакти

м. Долина, пр. Незалежності, 5

Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради doltour@ukr.net