Відбувся Регіональний семінар-навчання «Розвиток сільського зеленого туризму в громадах Бойківщини»

events-date-img
03.12.21

Сьогодні, 3 грудня, захід онлайн організував відділ інвестицій і туризму управління економіки Долинської міської ради в рамках реалізації проєкту «Створення системи комплексних заходів для розвитку туризму у Долинській ОТГ» одинадцятого обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

У семінарі взяли участь близько 45 учасників з Долинської, сусідніх Брошнівської, Спаської, Болехівської, Вигодської територіальних громад, міст Калуш, Івано-Франківськ та різних областей (Запоріжжя, Тернопіль, Львів). Спікери є описані в програмі.

Розпочався захід із вступного слова профільного заступника міського голови Віктора ГРОМИША.

«Наш край є колоритним і цікавим. Зелений туризм був і буде у перспективі розвитку громади, в плані розвитку економіки та вже в найближчому часі може складати вагому валову частку. Навчаємо жителів нашої громади і сусідньої Рожнятівщини, як організовувати, починати свою справу. В зеленому туризмі малі ризики і не потрібно великих вкладень, головне – мати бажання щось робити, започатковувати», – зазначив Віктор ГРОМИШ та побажав учасникам семінару успішного, а головне – результативного навчання.

«Долинська громада дуже активно використовує можливості співпраці і залучення можливостей до розвитку туризму», – акцентував начальник відділу туризму Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій обласної державної адміністрації Віталій ПЕРЕДЕРКО, перший із спікерів.

Тематику заходу продовжили наступні спікери.

Про Шляхи сталого розвитку туризму на Бойківщині начальник відділу туризму Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій обласної державної адміністрації Віталій ПЕРЕДЕРКО.

Про нормативно-правове забезпечення туристичної діяльності у сфері сільського зеленого туризму розповіла віцепрезидент громадської спілки «Національна туристична організація України» Віталіна Мартиновська.

Про оподаткування у сфері сільського зеленого туризму вела мову начальник Долинського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС в Івано-Франківській області Наталія СКОРИК, дотримання правил протипожежної безпеки при веденні діяльності у сфері сільського туризму –начальник сектору Організації пожежно-профілактичних робіт Калуського районного управління ДСНС в області Михайло ТИТИШ.

Цікавими були теми наступних спікерів. Про страхи, ризики, та помилки в наданні послуг сільського зеленого туризму вела мову засновниця сільського зеленого туризму в Івано-Франківській області, власниця гостинного двору «Анастасія» (с. Татарів) Наталія Кульчицька.

Про успішні практики сільського туризму на Бакоті в Хмельницькій області – експерт з розвитку туризму в громадах, веломандрівник (відвідав 31 країну на велосипеді), власник садиби на Бакоті “Дім мандрівника” Сергій ТОЛСТІХІН.

Перед тим, як підбити підсумки, було спілкування у форматі запитання-відповідь.

Учасники семінару відзначають, що захід був змістовний, цікавий, корисний, такий, що надихає започатковувати і розвивати свою справу в сільському зеленому туризмі.

Контакти

м. Долина, пр. Незалежності, 5

Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради doltour@ukr.net